Skarby Danii

Północna Europa nierzadko jest raczej mało doceniana przez turystów z większości państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie ma tam zbyt wielu godnych uwagi atrakcji, a sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, bowiem same tylko kraje skandynawskie oferują tak mnóstwo interesujących rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego.
Świetnym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura blisko związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, więc sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera całe mnóstwo godnych uwagi zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem fantastycznym dowodem na to, że północna cześć Europy również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Ponadto położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!
źródło: www.sportlajf.pl, http://herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, zoo-safari.net.pl

Pozostałe artykuły:

Categories: Turystyka

Comments are closed.

rejsy morskie

Rejsy zazwyczaj kojarzą się każdemu z właściwie nadzwyczaj ogromnym luksusem, ...